Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Związkowcy ratują życie

Na członków NSZZ „Solidarność” można liczyć w każdej sytuacji – także podczas zagrożenia życia. Dwaj nasi związkowcy – Paweł Staszyc i Emil Wysmulski, wybrali się na basen. Tam, w zupełnie nieoczekiwanym momencie, znaleźli się w miejscu, gdzie udzielanie pierwszej pomocy stało się absolutnie konieczne.

Osobą poszkodowaną był mężczyzna w średnim wieku. Paweł i Emil natychmiast zareagowali. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, próbowali również nawiązać kontakt z poszkodowanym i wezwali pomoc medyczną.

Początkowo całe zdarzenie nie wyglądało na poważne, po prostu zwykłe omdlenie pod prysznicem. Jednak sytuacja z minuty na minutę się pogarszała. Paweł i Emil informując jednocześnie personel basenu, natychmiast zaczęli prowadzić resuscytację.

Na szczęście na terenie basenu znajdował się zestaw do defibrylacji (AED), który został natychmiast uruchomiony. Po użyciu AED oraz krótkotrwałej resuscytacji, przywrócone zostały czynności życiowe mężczyzny. Zespół Ratownictwa Medycznego przybył na miejsce zdarzenia, a pacjent został przekazany do szpitala w stanie stabilnym.

Nasi Koledzy spisali się wzorowo, czego im serdecznie gratulujemy, a jednocześnie życzymy tylko spokojnych dyżurów i jeszcze spokojniejszego czasu wolnego.

foto: WPR

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content