Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Zorganizuj się w związku

Jeżeli boisz się wszelkich formalności i załatwiania spraw urzędowych to NSZZ „Solidarność” jest dla Ciebie najlepszym wyborem. Nie dość, że ograniczamy je do niezbędnego minimum, to jeszcze przeprowadzimy Was krok po kroku na tej drodze. Dlatego najlepiej już na samym początku organizowania struktur NSZZ „Solidarność” w Waszym zakładzie pracy, skontaktować się z organizatorami związkowymi zobacz>>

Do powstania organizacji zakładowej potrzebne będzie:

  1. Zebranie co najmniej 10 osób zainteresowanych jej założeniem.
  2. Podjęcie uchwały ws. założenia Organizacji NSZZ „Solidarność”
  3. Złożenie wniosku do Zarządu Regionu o zarejestrowanie Organizacji NSZZ „Solidarność”

Dokumenty do założenia organizacji:
– uchwała o założeniu organizacji NSZZ „Solidarność”
– wniosek o zarejestrowanie organizacji NSZZ „Solidarność”
– deklaracja członkowska NSZZ „Solidarność”

Po spełnieniu powyższych warunków w ciągu kilku dni organizacja zostanie zarejestrowana, a pracodawca poinformowany o jej powstaniu. Od tego momentu jej członkom przysługują wszelkie uprawnienia wynikające z przepisów prawa pracy.

Zaczyna się również najważniejszy moment w funkcjonowaniu każdej organizacji związkowej. Macie pół roku na dynamiczny rozwój i przeprowadzenie wyborów władz organizacji do końca kadencji. Oczywiście otrzymacie od nas wsparcie w postaci szkoleń i bezpośrednich spotkań, na których będziemy wspólnie omawiali ewentualne problemy pracownicze i poszukiwali sposobów na ich rozwiązanie.

W momencie zatwierdzenia wyborów przez Regionalną Komisję Wyborczą tymczasowa organizacja zakładowa staje się organizacją zakładową w pełnym tego słowa znaczeniu.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content