Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Z „SOLIDARNOŚCIĄ” MOŻESZ WIĘCEJ

W Regionie Środkowo-Wschodnim od dłuższego czasu dostrzegamy duże zainteresowanie pracowników organizowaniem się w zakładach pracy w NSZZ „Solidarność”. Najczęściej z inicjatywą założenia związku wychodzą zatrudnieni, którzy chcą być partnerem dla pracodawcy. Dzięki temu otwierają sobie szerokie możliwości negocjacyjne dotyczące poprawy warunków pracy, a także w zakresie równego traktowania czy eliminowania dyskryminacji.

Częstym impulsem do założenia związku jest potrzeba skutecznego egzekwowania przestrzegania praw pracowniczych przez pracodawcę. Niezależnie od specyfiki pracy czy struktury organizacyjnej firmy jesteśmy w naszym Regionie gotowi wspierać pracowników w realizacji zamierzonych przez nich celów.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” został powołany w Polsce w wyniku protestu robotniczego i utworzony na podstawie porozumienia zawartego dnia 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. Związek zawodowy „Solidarność” opiera swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej, prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych.

Podstawą naszego działania jest poprawa warunków pracy i płacy oraz BHP. Duży nacisk kładziemy na właściwe relacje z pracodawcą. Pracownik w firmie czy instytucji jest jej największym kapitałem, bez niego nie jest możliwe właściwe jej funkcjonowanie. Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” posiada siedzibę w Lublinie przy ulicy Królewskiej 3 oraz osiem oddziałów zamiejscowych – w Biłgoraju, Hrubieszowie, Kraśniku, Lubartowie, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Tomaszowie Lubelskim i Zamościu.

Na pytanie, kierowane do pracowników, dlaczego zrzeszyli się właśnie w NSZZ „Solidarność” w naszym Regionie, a nie w innej organizacji, odpowiadają, że to był naturalny wybór. – „Solidarność” to duża, reprezentatywna centrala związkowa, dysponująca profesjonalnym zapleczem eksperckim i prawnym. Taki model związku pozwala na skuteczne wsparcie dla organizacji działających w zakładach pracy” – mówią.

 Aby skorzystać z oferty „Solidarności” wystarczy zebrać co najmniej 10 pracowników, gotowych zorganizować się w związku zawodowym, umówić spotkanie z organizatorem związkowym i decyzją zebranych powołać do życia swoją organizację związkową. To minimum formalności i szerokie możliwości. Zadzwoń lub napisz do nas >>>
Z „Solidarnością” możesz więcej!

M. Wątorski

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content