Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

W KOLE TEŻ MOŻNA SIĘ ROZWIJAĆ

Koło Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy ZR w CBM Polska w ciągu kilku miesięcy rozrosło się z 4 osób do prawie 160. To niewątpliwy sukces działających tam przedstawicieli Związku, który starają się przekuć liczbę członków organizacji w poprawę warunków pracy i płacy pracowników.

W tym momencie organizacja intensywnie przygotowuje się do wyborów Społecznego Inspektora Pracy, które są zaplanowane na koniec stycznia. Jednocześnie prowadzi rozmowy z pracodawcą w kwestii bieżących problemów pracowników.

Jak pokazuje przykład  CBM, wcale nie trzeba być samodzielną organizacją związkową, by móc aktywnie działać i się rozwijać. Każdy, kto ma potrzebę zmiany w swoim zakładzie pracy może to zrobić najlepiej poprzez przynależność związkową. I jak pokazuje przykład naszych kolegów z CBM, można zacząć od kilku osób, przy wsparciu innej organizacji – na przykład „międzyzakładówki” przy ZR – i skutecznie działać.

Oczywiście to pierwsze kroki, przed organizacją wiele wyzwań, ale zapał do pracy i chęć zmiany gwarantują sukces, czego z całego serca życzymy związkowcom z CBM Polska.

Źródło: FB Solidarność CBM Polska

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content