Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

ŚWIĘTOWALI 4. URODZINY ORGANIZACJI

Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność w Zakładzie Karnym w Zamościu 21 listopada br. świętowała czwartą rocznicę powstania. Z tej okazji 17 listopada br. odbyło się uroczyste spotkanie członków organizacji, na które zaproszono również założycieli „Solidarności” w ZK. Nie zabrakło dobrych życzeń na przyszłość, a obecni na jubileuszu zwracali uwagę na fantastyczną atmosferę i radość ze spotkania

Przewodniczący organizacji podkreśla: – Mamy świadomość, że jesteśmy młodą organizacją, ale to dlatego, że dopiero od października 2019 r,. dzięki „Solidarności” w Służbie Więziennej udało się wprowadzić pluralizm związkowy. Dla nas było to wręcz historyczne wydarzenie, wprowadzające wolność związkową dla kolejnych formacji mundurowych, a tym samym mamy zaszczyt być częścią „Solidarności” – organizacji związkowej której zasług oraz dokonań w kraju i za granicą chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.

Dzięki odwadze i zaangażowaniu funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Zamościu, a także pomocy Regionu Środkowo-Wschodniego jesteśmy pierwszą organizacją „Solidarność” w SW w regionie i jedną z pierwszych organizacji w Służbie Więziennej w kraju. Wiemy, że musimy jeszcze dużo się uczyć i sporo jest do zrobienia, ale cieszymy się, że możemy liczyć na wsparcie i pomoc tak doświadczonych kolegów i koleżanek. – z dumą mówi przewodniczący Paweł Ożóg.
Z okazji jubileuszu związkowcom z ZK życzymy wielu sukcesów zarówno w pracy związkowej, jak i w życiu prywatnym oraz zawodowym.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content