Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Rozwój związku

Jeśli czujesz potrzebę zmian w swoim miejscu pracy, masz wewnętrzne przekonanie, że będąc pracownikiem, świadczysz swoją pracę w poczuciu traktowania ciebie i współpracowników jak przedmiot, a nie jak podmiot pracy – to dobrze trafiłeś. Partnerstwo przez duże P w pracy zbudujesz tylko w oparciu o zorganizowanie się w związek zawodowy. Tego nie wymyślono w Polsce. Cała cywilizowana Europa zbudowała swój potencjał społeczny i ekonomiczny na właściwych relacjach pomiędzy pracownikami a pracodawcami. W Polsce ten proces przebiega bardzo wolno. A my jako pracownicy nie mamy zbyt wiele czasu. Wiele spraw jest dla was nieosiągalnych, gdy nie jesteście zorganizowani w związku zawodowym.

Chcesz założyć NSZZ „Solidarność” w Twoim zakładzie pracy – skontaktuj się z nami! >>>   

Do powstania organizacji związkowej w zakładzie pracy potrzebne będzie:

  1. Zebranie się co najmniej 10 pracowników zainteresowanych założeniem związku;
  2. Podjęcie pisemnej uchwały ws. założenia Organizacji NSZZ „Solidarność”
  3. Złożenie pisemnego wniosku do Zarządu Regionu o zarejestrowanie Organizacji NSZZ „Solidarność”.

Nie bój się, te formalności są proste, my Ci we wszystkim pomożemy. Wystarczy zatelefonować lub napisać do organizatora związkowego NSZZ „Solidarność” >>>

Po spełnieniu powyższych warunków organizacja zostanie zarejestrowana, a pracodawca poinformowany o jej powstaniu. Od tego momentu członkom NSZZ „Solidarność”  przysługują wszelkie uprawnienia, wynikające z ustawy o związkach zawodowych.

Oczywiście, otoczymy Was opieką ekspercką i prawną. Otrzymacie od nas wsparcie w postaci szkoleń i bezpośrednich spotkań, na których będziemy wspólnie omawiali Wasze problemy pracownicze. Nie zwlekajcie z kontaktem z NSZZ „Solidarność”!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content