Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Rowerem Szybciej

Rower jest dobry na wszystko! Zdecydowanie tak! Jazda na rowerze ma wiele zalet: dbamy o siebie i o środowisko, a także jesteśmy trendy, bo jest to już nie tylko popularny sposób na rekreację, ale też na codzienny środek komunikacji. Wszystkim członkom „Solidarności” i ich rodzinom polecamy aktywny udział w spotkaniach rowerowych. Mamy ponad 10-letnie doświadczenie w organizacji rodzinnych rajdów rowerowych. Gorąco zachęcamy  związkowców do organizacji rajdów wśród swoich członków pod szyldem „Solidarności” w ramach własnej  inicjatywy. Jest to oferta na wspólne spędzenie czasu i zacieśnienie relacji.  Możecie zorganizować swoją grupę rowerową Solidarności.

Dlaczego warto przesiąść się na rower? Podczas jazdy pracują wszystkie największe grupy mięśniowe nóg. Kształtujemy uda, pośladki i łydki. Jednak pamiętajcie, że jazda na rowerze nie rozbuduje nadmiernie Waszych nóg! Boją się o to przede wszystkim kobiety, które uważają, że zbyt rozbudowane uda i łydki będą wyglądać niekobieco. Jazda na rowerze sprawi, że mięśnie będą mocniejsze, silniejsze, bardziej wytrzymałe. Jednak nie tylko mięśnie nóg, podczas jazdy na rowerze wzmacniamy także mięśnie brzucha, grzbietu i przedramion.

Na rowerze zwiększysz wydolność swojego organizmu. Wydolność organizmu jest to zdolność wykonywania wysiłku fizycznego bez wyraźnych oznak zmęczenia. Jazda na rowerze, jako ćwiczenie aerobowe poprawia wydolność, zwiększając zdolność organizmu do przyswajania tlenu – VO2max. Trzeba pamiętać, że z wiekiem, a także przez brak aktywności fizycznej przyswajalność ta maleje, utrudniając nam tym samym codzienne czynności, np. wchodzenie po schodach. Zrób pierwszy krok, zaproś na spotkanie rowerowe swoich członków. My pomożemy rozpowszechnić komunikat.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content