Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Radość ze zwycięstwa. Satysfakcja z biegu!

30. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” już na mecie. Blisko 2 tysiące uczestników, od najmłodszych do seniorów, rywalizowało w biegach na stadionie, ulicami Lublina i na dystansie półmaratonu. Było mnóstwo emocji, walka, współzawodnictwo, zwycięstwa i drobne porażki, a przede wszystkim fantastyczna zabawa.

Wszyscy zawodnicy jubileuszowego biegu otrzymali pamiątkowe koszulki i medale. Na zwycięzców dodatkowo czekały atrakcyjne nagrody.

Wyniki 30. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” >>>

Jak na urodzinową imprezę przystało, nie zabrakło także licznych atrakcji dla zawodników i kibiców. Na najmłodszych czekały dmuchańce i różne niespodzianki, przygotowane przez animatorów. Starsi mogli pobawić się podczas koncertu Lubelskiej Federacji Bardów. Na koniec bieżnia stadionu zapłonęła podczas pokazów fire-show oraz laserów.

Jak co roku przypomnieliśmy także wydarzenia z lipca 1980 roku, kiedy to pracownicy Lubelszczyzny po raz pierwszy masowo upomnieli się o wolność i godność.

Organizacja tak dużej imprezy nie byłaby możliwa bez sponsorów i partnerów, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania. Sponsorem tytularnym 10. PKO Półmaratonu Solidarności jest Bank PKO BP. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie w ramach programu „Warto być Polakiem”. Patronat honorowy: Minister Sportu, Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Prezydent Miasta Lublin, Burmistrz Miasta Świdnik, Starosta Lubelski, Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Organizatorem Biegu jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” i Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”. Współorganizatorzy: IPN Oddział Lublin i Lubelskie Kuratorium Oświaty.

Sponsorzy strategiczni: LW Bogdanka, Grupa Azoty Puławy, Rynek Elizówka, Uzdrowisko Nałęczów. Partnerzy techniczni: Herbapol Lublin, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, Nexteam Group Polska. Sponsorzy wspierający: WSK PZL Świdnik Grupa Leonardo, Pszczółka, PEC Świdnik, Pegimek Świdnik, MPK Lublin, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. Partnerzy: Polska Spółka Gazownictwa, LPEC, MPWiK, SP MSZ Lublin, Nadleśnictwo Świdnik.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę wolontariuszy, którzy wspierają bieg swoją pracą i zaangażowaniem.

Dziękujemy za każdy uśmiech i dobre słowo! Do zobaczenia za rok!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content