Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Pracownicy DPS-ów protestują

Związkowcy z NSZZ „Solidarność”, zatrudnieni w lubelskich Domach Pomocy Społecznej w Lublinie, przyszli na dzisiejsze (19 października br.) posiedzenie Rady Miasta w Lublinie. Przypominają w ten sposób, że płace w DPS-ach są nadal na bardzo niskim poziomie i domagają się zabezpieczenia funduszy na podwyżki w przyszłorocznym budżecie.

Podobne akcje będą miały miejsce także w innym miastach naszego regionu. Związkowcy planują odwiedzanie wszystkich posiedzeń rad miast i powiatów, odpowiedzialnych za płace zatrudnionych w DPS-ach. Warto dodać, że nadal trwają spory zbiorowe w Lublinie i w całym województwie. Pracownicy domagają się podwyżki wynagrodzenia o 1000 zł oraz doprowadzenia do osiągnięcia średniej płacy w domach pomocy do poziomu średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej za rok poprzedzający.

Pracownicy DPS-ów, zrzeszeni w Regionalnym Zespole Roboczym NSZZ „Solidarność”, wydali oświadczenie, w którym przypominają o swojej trudnej sytuacji i domagają się zabezpieczenia środków finansowych na podwyżki w przyszłym roku budżetowym.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content