Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Pomóżmy Oliwce!

Już najbliższą sobotę, podczas 31. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” będzie możliwość wsparcia chorej na SMA Oliwki Kraczek z Lublina. Podczas Dnia Dziecka na płycie stadionu lekkoatletycznego będzie kiermasz dla Oliwki oraz zbiórka do puszek. Każda złotówka się liczy!

Oliwka Kraczek to mała, 3-letnia, Lublinianka, u której lekarze zdiagnozowali SMA – chorobę, która każdego dnia zabija jej malutkie mięśnie! Jedyną szansą na ratunek jest terapia genowa, za którą rodzina musi zapłacić blisko 10 MILIONÓW ZŁOTYCH! 

Czas Oliweczki liczony jest w kilogramach, ponieważ został jej ostatni kilogram do przyjęcia leku! Terapię mogą przyjąć jedynie te dzieci, które nie przekroczyły wagi 13,5 kg, a dziś Oliwka waży już 12,5 kg. Oznacza to, że mamy niewyobrażalnie mało czasu, by jej pomóc! Gdy dziewczynka przekroczy tę granicę, lekarze odmówią jej leczenia… Wszystkich prosimy o pomoc!

Można wejść na stronę Fundacji Siepomaga. Można wysłać SMS, można przekazać 1,5% podatku albo wysłać przelew na konto: 73 2490 1028 3587 1000 0033 7675 z dopiskiem Darowizna Oliwia Kraczek. Oliwka jest także na Facebooku, Instagramie i YouTube, gdzie na bieżąca relacjonowane są postępy w zbiórce, a także prowadzone licytacje i inne formy wsparcia. Każda złotówka to krok do zdrowia dla Oliweczki

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content