Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Pikieta Poczty Polskiej

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej organizuje 23 kwietnia 2024 roku o godzinie 13:00 pikietę pod Ministerstwem Aktywów Państwowych w Warszawie. Jest to odpowiedź na aktualne propozycje pracodawcy, które nie gwarantują realizacji postulatów Związku w zakresie polityki zatrudnienia w Poczcie Polskiej SA oraz wzrostu wynagrodzeń.

Ponadto, jak podkreślają związkowcy, dotychczasowe działania pracodawcy oraz brak pomysłu na kryzys w firmie grożą utratą kolejnych obszarów usług pocztowych, a w konsekwencji poważne zagrożenie dla istnienia Operatora Narodowego.

Decyzja o proteście nie zamyka drogi do porozumienia – podkreślają związkowcy z Poczty Polskiej. NSZZ „Solidarność” zawsze jest otwarty na rzeczowy dialog, jednak stanowczo zaznaczają, że bez zmiany stanowiska pracodawcy, wobec kluczowych postulatów Związku, porozumienie nie będzie możliwe.

Osoby zainteresowane udziałem w pikiecie prosimy o zgłaszanie się do przewodniczących NSZZ „Solidarność” na swoim terenie – apelują władze organizacji związkowej w Poczcie Polskiej.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content