Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Oświatowa „Solidarność” zgłasza się do działania

Wiesława Stec przez kolejną kadencję będzie szefową Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”. Takiego wyboru dokonali delegaci 14 kwietnia br. podczas walnego zebrania. Przewodniczącej serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w pracy związkowej.

Delegaci zdecydowali także kto będzie ich reprezentował w Regionalnej Radzie Sekcji Oświaty i Wychowania oraz na szczeblu krajowym, podczas KZD Sekcji Krajowej. Podjęli uchwały i stanowiska, w których domagają się między innymi zrównania praw nauczycieli z innymi pracownikami sfery budżetowej w zakresie prawa do urlopu na żądanie (4 dni z KP), nagrody jubileuszowej po 45-ciu latach pracy (obecnie tylko po 40-tu, co wynika KN). Apelują również o zmianę statusu prawnego nauczycieli-wychowawców w Ośrodkach Specjalnych i objęcie ich Kartą Nauczyciela, co zapewni im prawo do otrzymania dodatku funkcyjnego za wychowawstwo.

Podczas zebrania nie zabrakło oczywiście gości specjalnych, a wśród nich byli m.in. przewodniczące Rady Sekcji z poprzednich kadencji, przedstawiciel Lubelskiego Kuratora Oświaty, władze lubelskiej „Solidarności” oraz duszpasterz nauczycieli.

Regionalna Sekcja Oświaty i Wychowania rozpoczęła kolejny etap wyborów w „Solidarności”, czyli wybory w sekcjach regionalnych. Następnie będziemy wybierać władze regionalne, a na zakończenie roku wyborczego – krajowe.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content