Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Nie masz Związku – tracisz

Często mówimy, że człowiek uczy się na błędach. A co gorsze na własnych. Może jednak można byłoby tego uniknąć? Szczególnie w tak istotnej sferze życia jaką jest praca. Pomoc naszych prawników może ustrzec przed popełnieniem wielu błędów np. nieświadomym podpisaniem pisma czy złożeniem niekorzystnego wniosku, które mogą pogorszyć dotychczasową sytuację pracowniczą. Wieloletnie doświadczenie naszych liderów związkowych pozwoli poruszać się sprawnie na tak niełatwym polu, jakim jest zakład pracy. Można ustrzec się przed popełnieniem największego błędu, czyli pozostaniem osamotnionym w relacji z pracodawcą, który zawsze ma silniejszą pozycję niż pojedynczy pracownik. Sposób na to jest jeden i banalnie prosty: PRZYSTĄPIENIE DO NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” – niezależnego od pracodawcy, samorządnego w działaniu, do którego przynależeć może każdy pracownik. Taką gwarancję daje obywatelom Polski  konstytucja.

Jedno z towarzystw ubezpieczeniowych głosi: „przezorny zawsze ubezpieczony”. Dla wielu z nas wydaje się to być oczywiste. Większość ludzi, gdy wchodzi w posiadanie czegoś wartościowego, stara się to zabezpieczyć. A gdzie ubezpieczenie pracy i jej warunków? Tutaj chodzi o bezpieczeństwo  zdrowia i życia, ale także bezpieczeństwo socjalne, codzienne. To wynagrodzenie za pracę daje podstawę do nabywania dóbr i środków życiowych, które wykorzystuje się do zadbania o zdrowie swoje i swoich rodzin. Takim swoistym ubezpieczeniem warunków pracy jest członkostwo w NSZZ „Solidarność”. Doświadczenie pokazuje, że pracodawca mając świadomość, że pracownicy są zorganizowani i pod opieką ekspertów związkowych, nie zdecyduje się na próbę naruszenia ich praw pracowniczych albo szybko się z nich wycofa.

Poprzez własne zaniedbanie, niezrozumienie rangi prawnej, eksperckiej i profilaktycznej związku zawodowego w środowisku pracy, możesz się tego parasola ochronnego pozbawić. Jesteś przezorny i zapobiegliwy? ZAPISZ SIĘ DO NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content