Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

MAŁA FIRMA – WIELKA „SOLIDARNOŚĆ”

Wszystkich pracowników w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wólce Rokickiej jest 16, do „Solidarności” należy 14 osób. Działają od 3 lat i jak podkreśla przewodnicząca powoli, krok po kroku, realizują stawiane przed organizacją cele.

Organizację związkową zawiązali, ponieważ chcieli być poważnie traktowani jako pracownicy i mieć szansę na wywalczenie pieniędzy za pracę w weekendy. W chwili obecnej pracownik, który wykonuje swoje obowiązki w sobotę lub niedzielę otrzymuje za ten okres tylko dzień wolny na tygodniu. Jak podkreślają związkowcy z „Solidarności” w Wólce Rokickiej, akurat w weekendy pracy jest najwięcej, ponieważ na basen, który obsługują, przychodzi najwięcej osób.

W związku z tym chcieliby za pracę w tym czasie otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie. Trwają w tej sprawie rozmowy, mamy nadzieję, że zakończą się pozytywnie.

Ponadto związkowy chwalą się, że powoli negocjują z pracodawcą zmiany na lepsze. Nie są to może spektakularne sukcesy, ale dla ich codzienności bardzo ważne, jak choćby dodatek za pranie odzieży służbowej.

Organizacja w Wólce Rokickiej pokazuje, że nawet małe zakłady pracy potrzebują związku zawodowego, bo tam, gdzie są pracownicy, zawsze jest coś do zrobienia w kwestii obrony ich praw.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content