Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

„Lubelskie pokolenie wolności” – 31. Bieg Solidarności

1 czerwca br. odbędzie się trzydziesta pierwsza edycja Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji dla biegaczy, kibiców, ich rodzin oraz wszystkich miłośników zdrowego i aktywnego trybu życia. Wszystkie dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy podczas „Dnia Dziecka z Solidarnością”. Na wspólne świętowanie kolejnej rocznicy „Lubelskiego Lipca 1980”, podczas konferencji prasowej 16 maja br., zaprosili Marian Król, przewodniczący naszego regionu, Marek Wątorski, dyrektor biegu oraz Marek Wojciechowski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

Tradycyjnie młodzież i studenci otworzą bieg w stolicy województwa o godz. 8:00 na ul. Królewskiej. Oczywiście zapraszamy do najbardziej emocjonującego biegu najmłodszych, czyli przedszkolaków oraz uczniów klas 1-4 ze szkół podstawowych. W tym roku po raz kolejny organizowany jest także Lubelski Bieg Rodziców i Nauczycieli na dystansie 2,3 km. Ze względów organizacyjnych organizator wprowadził limity uczestników, dlatego obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”!

Na mecie na zwycięzców czeka wyjątkowy medal i pamiątkowa koszulka dla pierwszych 500 zapisanych osób.

Bieg Solidarności to jak co roku nasze święto. Cieszymy się, że ponownie spotykamy się na trasie,
a jednocześnie oddajemy hołd naszym lokalnym bohaterom. Nie możemy bowiem zapominać, jaka jest idea naszej imprezy – przypominamy wydarzenia Lubelskiego Lipca 1980 roku, które dały początek naszej drodze do wolności. Cieszymy się, że możemy w ten sposób uczyć nasze dzieci i młodzież
. – podkreśla Marian Król, Przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”.

Program startów i dystans na bieżni stadionu lekkoatletycznego w Lublinie

  • Krasnal niepełnosprawny rocznik 2020-2019 dystans 150 m start godz. 9:00
  • Krasnal niepełnosprawny rocznik 2018-2017 dystans 150 m start godz. 9:00
  • Bobas rocznik 2020 i młodsi dystans 150 m start godz. 9:05
  • Śpioch rocznik 2019 dystans 200 m start godz. 9:10
  • Skrzat rocznik 2018 dystans 250 m start godz. 9:15
  • Krasnal rocznik 2017 dystans 300 m start godz. 9:20
  • Szkoły podstawowe klasa I dystans 300 m start godz. 9:30
  • Szkoły podstawowe, klasa II zawodnicy niepełnosprawni klas I-IV dystans 300 m start godz. 9:35
  • Szkoły podstawowe, klasa III-IV dystans 300 m start godz. 9:40

Zapisy

Numer startowy można pobrać już od 22 maja br. do 31 maja br. w biurze zawodów przy ul. Królewskiej 3 w Lublinie, pok. 32, II piętro, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. W dniu zawodów, tj. 1 czerwca br., biuro zawodów jest czynne od 7:00 do 8:30 przy ul. Królewskiej w Lublinie dla biegów ulicznych.

Numery startowe i koszulki dla dzieci będą wydawane w dniu biegu na stadionie od godz. 7:30 do godz. 9:00. W każdej kategorii jest limit – tylko 50 osób w każdej kategorii, według zasady „kto pierwszy, ten lepszy”.

Sponsorzy i partnerzy

Organizacja tak dużej wielopokoleniowej imprezy biegowej nie byłaby możliwa bez wsparcia partnerów
i sponsorów. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie w ramach programu „Warto być Polakiem”. Patronat honorowy: Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Prezydent Miasta Lublin. Organizatorem Biegu jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” i Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”.

Wydarzenie wspierają między innymi: Starostwo Powiatowe w Lublinie, LW Bogdanka, Herbapol Lublin, Rynek Elizówka, Fabryka Cukierków Pszczółka, MPK Lublin, LPEC.

UTRUDNIENIA W RUCHU I ZMIANY TRAS KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

1 czerwca 2024 r., LUBLIN 

Od godz. 7:00 do godz. 9:00 zamknięte będą ul. Królewska, Wyszyńskiego, Zamojska, Unii Lubelskiej, Rondo Lubelskiego Lipca 80, al. Zygmuntowskie.

Wznowienie ruchu pojazdów nastąpi niezwłocznie po zakończeniu biegu.

Prosimy mieszkańców Lublina o wyrozumiałość i włączenie się w kibicowanie na trasie 31. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”.

Jednocześnie przepraszamy za utrudnienia wszystkich użytkowników dróg, w tym przedsiębiorców i turystów.

Bieg ulicami Lublina – dla rodziców, nauczycieli, studentów, uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych z klas 5-8, zapisy pod linkiem >>>

Biegi na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie, dla dzieci ze szkół podstawowych klasy1-4 oraz dla przedszkolaków i wszystkich maluchów, które chcą się z nami bawić. Zapisy pod linkiem >>>

Regulamin biegu >>>

Partnerem wydarzenia „IX Lubelska Biegowa Triada Pamięci z okazji 550 rocznicy Województwa Lubelskiego. 31. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” jest Samorząd Województwa Lubelskiego
w ramach programu „Warto być Polakiem”

#Lubelskie #WartobyćPolakiem #KierunekLubelskie

Zapraszamy do obejrzenia filmu, promującego Województwo Lubelskie >>>

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content