Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Logo

123
123

123

Logo NSZZ „Solidarność” to najbardziej rozpoznawalny znak polski na świecie.  Powstał podczas strajku robotników w Stoczni Gdańskiej, prawdopodobnie po 20 sierpnia 1980 r.
Inspiracją do jego stworzenia były odręczne, malowane w sierpniu 1980 roku, hasła na murach stoczni, fabryk i domów, które wyrażały solidarność ze strajkującymi i dodawały otuchy. Znak przywodzący na myśl maszerujących ludzi  błyskawicznie zyskał aprobatę robotników i stał się oficjalnym znakiem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.
Autorem znaku jest grafik i ilustrator Jerzy Janiszewski.

Znak zastrzeżony – nazwa i znak graficzny „Solidarność” stanowią dobro osobiste Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” będącego osobą prawną (art. 20 ust. 1 ustawy o związkach zawodowych). Zarówno nazwa Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”, jak i znak graficzny „Solidarność” korzystają z ochrony prawnej przewidzianej przez obecne przepisy prawne. Oznacza to, że jakiekolwiek posługiwanie się tą nazwą czy znakiem graficznym przez inne osoby prawne, bez zgody władz NSZZ „Solidarność”, spowoduje wszczęcie odpowiednich działań prawnych dla ochrony dóbr Związku.

aaa

akk

akk

akk

akk

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content