Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Idziemy na wybory!

Zarząd Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” przyjął apel zachęcający do udziału w wyborach parlamentarnych 15 października br. Czytamy w nim mi. in.: „Wybory parlamentarne stanowią niezwykle istotny moment dla naszej Ojczyzny, ponieważ to wtedy decydujemy o kształcie naszego rządu oraz o przyszłości naszej społeczności. Poprzez oddanie głosu mamy możliwość wpływania na politykę publiczną, wybierając przedstawicieli, którzy będą reprezentować nasze wartości i interesy.
Pamiętajmy, że nasza demokracja opiera się na aktywnym udziale obywateli, a każdy głos ma siłę.

Pełny tekst apelu:

APEL

Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”

z dnia 11 października 2023 r.

ws.  nadchodzących wyborów parlamentarnych i udziału w referendum

            Zarząd Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” zwraca się z apelem o udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych oraz referendum. Jednym z najważniejszych obowiązków obywatelskich jest uczestnictwo w procesie wyborczym. To nie tylko nasze prawo, ale i obywatelski obowiązek. Wybory dają nam możliwość wyrażenia naszych poglądów i wartości, a także wpływ na kształtowanie przyszłości naszego kraju. Dlatego apelujemy, skorzystajmy z tego prawa, oddajmy swój głos i weźmy udział w referendum.

            Papież Jan Paweł II mówił o konieczności kierowania się sumieniem w podejmowaniu decyzji politycznych. „Sumienie jest najbardziej wrażliwe na prawdę i dobro, które powinny być fundamentem stosunków międzyludzkich i społecznych”. To przypomnienie jest szczególnie ważne, gdy decydujemy, na kogo oddać nasz głos. Powinniśmy kierować się wartościami, które są dla nas istotne i które uważamy za podstawę dobrej i sprawiedliwej polityki.

            Nie można także pominąć faktu, że papież Jan Paweł II podkreślał znaczenie solidarności społecznej. Mówił, że „Solidarność jest drogą do sprawiedliwości społecznej i pokoju”. Nauczał, że zagraża nam kłamstwo udające prawdę i zło udające dobro. Warto zatem zastanowić się, który z programów politycznych najsilniej akcentuje te wartości i  jest zgodny z naszymi przekonaniami.

            Pamiętajmy, że głosujemy nie tylko na partię, ale przede wszystkim na ludzi, którzy będą wpływać na naszą codzienność i przyszłość kraju. Zwróćmy uwagę na ich dotychczasowe osiągnięcia, ale również na ich wizję i plany na przyszłość.

            Wybory parlamentarne stanowią niezwykle istotny moment dla naszej Ojczyzny, ponieważ to wtedy decydujemy o kształcie naszego rządu oraz o przyszłości naszej społeczności. Poprzez oddanie głosu mamy możliwość wpływania na politykę publiczną, wybierając przedstawicieli, którzy będą reprezentować nasze wartości i interesy.    

            Pamiętajmy, że nasza demokracja opiera się na aktywnym udziale obywateli, a każdy głos ma siłę.

Marian Król
Przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content