Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Forum Młodych NSZZ „Solidarność”

Służby mundurowe to temat przewodni Forum Młodych NSZZ „Solidarność” 2024. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się 6-7 czerwca br. w Zakopanem. Podczas Forum Młodych odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli służb mundurowych, zrzeszonych w związku zawodowym.

Wstępem do dwóch dni dyskusji wokół służb mundurowych były wystąpienia Macieja Kłosińskiego, zastępcy przewodniczącego NSZZ „Solidarność” oraz Michała Ossowskiego, redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność”.

Wcześniej uczestników Forum przywitała Alicja Skowron, przewodnicząca Krajowej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. członkowie Prezydium KK NSZZ „S”, oprócz Macieja Kłosińskiego także Grzegorz Adamowicz oraz Bartłomiej Mickiewicz. Na wydarzenie przybył też Tadeusz Majchrowicz, wieloletni zastępca przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność”, a także zastępcy przewodniczącego ZR Małopolska NSZZ „Solidarność” Adam Lach i Daniel Pokuta.

– Z roku na rok mamy coraz większą ambicję, by to wydarzenie było rozpoznawalne w całej Polsce, nie tylko wśród młodych osób z „Solidarności”, ale żeby było to wydarzenie ogólnopolskie – powiedziała Alicja Skowron.

– Tematem tegorocznego Forum są służby mundurowe i jest to temat nieprzypadkowy. Dokładnie pięć lat temu dzięki staraniom „Solidarności” udało się zmienić ustawę, która umożliwiła zrzeszanie się w Związku funkcjonariuszy Policji czy Straży Granicznej. To jest nasz wielki sukces – powiedział Maciej Kłosiński.

– W Solidarności jest czas transformacji. Można powiedzieć, że jej przykładem jest moja osoba, bo w wieku 40 lat zostałem zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. – Do was, młodych, mówię, że to w nas będzie siła. To my będziemy kierować tym Związkiem za 10, 15 lat. Natomiast musimy uwierzyć, że każde nasze działanie w oparciu o wyzwania, które przed nami, jak robotyzacja czy sztuczna inteligencja, automatyzacja, będzie wyzwaniem dla Związku – przekonywał zastępca przewodniczącego KK NSZZ „S’.

– Chciałbym, żebyście wiedzieli, że nasz-wasz głos jest bardzo ważny – powiedział.

Michał Ossowski wrócił pamięcią do czasów, gdy narodził się pomysł organizacji Forum Młodych.

– Jest was coraz więcej i to bardzo cieszy. Ale wówczas mówiliśmy o tym, że Związek się zmienia i my musimy się na te zmiany przygotować. Związek musi się przygotowywać na te zmiany – powiedział.

źródło: tysol.pl

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content