Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

Biegi Solidarności

Lubelska Biegowa Triada Pamięci (LBTP) jest międzypokoleniową masową imprezą sportową skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. Impreza składa się z trzech biegów rozłożonych w czasie każdego roku kalendarzowego. Od 1993 roku organizujemy Bieg „Solidarności”, w 2013 roku rozpoczęliśmy przygodę z Półmaratonem Solidarności a w 2016 r. zorganizowaliśmy w Lublinie coroczny cykl biegowy pod wspólną nazwą Lubelska Biegowa Triada Pamięci. Triadę tworzą trzy biegi:

Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” wraz z PKO Półmaratonem Solidarności – czerwiec

Mila Pamięci Ofiar Komunizmu – wrzesień

Lubelski Bieg Niepodległości – listopad

Lubelska Biegowa Triada Pamięci jest wyjątkowa w skali kraju. Wspólny bieg z rówieśnikami, rodzicami i nauczycielami, przy dopingu ze strony najbliższych i kibiców tworzy niezapomniane chwile. Integruje rodziny oraz pozwala w atrakcyjny sposób upamiętnić ważne wydarzenia w historii Lubelszczyzny i kraju. Triada promuje „Solidarność”, aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, a przy okazji buduje pamięć o historii. Dlatego zachęcamy członków Solidarności oraz ich rodziny do udziału w zawodach.

Kontakt do Dyrektora Biegu:

Marek Wątorski

502 610 479

skarbnik.lublin@solidarnosc.org.pl.

Więcej informacji o Triadzie znajdziesz na stronie: solidarnoscrodzin.pl

Co roku staramy się, aby każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzymał na mecie pamiątkowy medal z oryginalną grafiką. W ten sposób nasi wierni zawodnicy mają szansę na kolekcjonowanie trofeum upamiętnienia bohaterów podziemia antykomunistycznego, szczególnego miejsca, budynku lub budowli Lublina które odegrały ważną rolę w historii.

Triada odbywa się przy zamkniętym ruchu drogowym. Trasa jest zabezpieczona przez policję, służbę porządkową organizatora oraz pogotowie ratunkowe. Nad jej przebiegiem czuwają służby organizatora i sędziowie techniczni. Zawody prowadzone przy użyciu profesjonalnego elektronicznego pomiaru czasu ze zwrotnym numerem startowym, a nad jej przebiegiem czuwa sędzia główny. Zapisy uczestników odbywają się tylko drogą elektroniczną, a start w biegu jest bezpłatny.

Co ważne, będąc członkiem Solidarności możesz współtworzyć to wydarzenie razem z nami! W ramach swojej organizacji związkowej możesz zainicjować cykl treningów przygotowujących zawodników do udziału w Triadzie. Treningi pod szyldem Solidarności z pewnością zintegrują członków związku chcących w ten sposób spędzić czas. Treningi możesz zorganizować na terenie swojej miejscowości, na poziomie dzielnicy, gminy lub powiatu. Możesz w tym celu wykorzystać lokalną infrastrukturę: szkolne boiska, sale gimnastyczne lub obiekty MOSiRu.

30. Jubileuszowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” w oku kamery 🙂

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content