Niezależny samorządny związek zawodowy

Wybierz kierunek solidarność

pl ua

8. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu – zapisy!

Wakacje w pełni, a my ostro pracujemy nad przygotowaniami do 8. Mili Pamięci Ofiar Komunizmu. Bieg zaliczany do cyklu Lubelskiej Biegowej Triady Pamięci to wydarzenie upamiętniające ofiary komunizmu na świecie, w tym znanych i nieznanych bohaterów podziemia antykomunistycznego, którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny.

Do udziału w biegu zapraszamy młodzież, dzieci w wieku od klasy 5 szkoły podstawowej, a także rodziców i nauczycieli. Organizator w bezpłatnie przygotował: zapisy elektroniczne, profesjonalny pomiar czasu, medal ukończenia biegu,  nagrody dla zwycięzców i nagrodę specjalną, losowaną podczas ceremonii zwycięzców.

ZAPISY >>>

W tegorocznej edycji na medalu zobaczycie postać mjr Mariana Bernaciaka, ps. Orlik, Dymek (ur. 6 marca 1917 w Zalesiu koło Ryk, zm. 24 czerwca 1946 we wsi Piotrówek, województwo mazowieckie). Utrzymujemy walory graficzne naszego medalu tak, abyście mogli w kolejnych biegach uzupełniać wyjątkową kolekcję, łączącą pamięć i sport.

Bieg rozpocznie się 9 września 2023 r. o godz. 8:30 uroczystą zbiórką przy muszli koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie. Razem odśpiewamy hymn narodowy. Od godz. 9:00, w odstępach 30 minutowych, na trasę biegu wyruszą kolejno trzy grupy biegaczy. Dystans 1609 metrów nie jest najdłuższy, ale wymaga przygotowania. 

REGULAMIN >>>

PROGRAM >>>

Bieg dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Sport dla Wszystkich” na dofinansowanie zadań z zakresu upowszechniania sportu w społeczeństwie realizowane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.

Wydarzenie, zostało objęte honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka.

Zadanie realizowane w ramach programu Samorządu Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”.

Wydarzenie, zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Sponsor Wydarzenia PGE Dystrybucja S.A.

##LubelskaTriadaPamięci

Zachęcamy do obejrzenia spotu promującego Województwo Lubelskie pod tym linkiem: SPOT  oraz do zapoznania się z informacjami o Województwie pod linkiem: lubelskie.pl

Współorganizacja: Kuratorium Oświaty w Lublinie, Lubelski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej

Organizator: Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”, Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”

Patronat honorowy:

Ministerstwo Sportu

Wojewoda Lubelski

Marszałek Województwa Lubelskiego

Prezydent Miasta Lublin

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content